Historia

Rok szkolny 1982/83 

Był wyjątkowy, gdyż rozpoczął trwającą do dziś historię szkoły i ludzi, którzy ją tworzyli. W kronice szkolnej znajduje się cytat „W dniu dzisiejszym Załogi Generalnego Wykonawcy Tarnobrzeskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego, Współwykonawców Rzeszowskiego Przedsiębiorstwa Elektromontażu, realizując podjęte zobowiązania przekazują na rok przed umówionym terminem, szkołę przy ulicy Kopernika. Życzymy uczniom i pedagogom wszelkiej pomyślności.”


Rok szkolny 1983/84

Po raz pierwszy społeczność uczniowska żegnała pierwszych ośmioklasistów. W kronice szkolnej znajdujemy zapis: „Kim byli nasi absolwenci? Tymi, których zapomnieć nie sposób. Czym się zasłużyli? … Naprawą szafek w szatni, zniszczonych wcześniej przez nich samych! Zakupieniem umywalki ... po uprzednim jej stłuczeniu. I na pewno pamięć o nich nigdy nie zaginie...”

8 marca w szkole obchodzony był jak zawsze bardzo uroczyście. Ciekawostką jest fakt, że w drugim roku funkcjonowania szkoły w liczbie 67 (co stanowiło 87% ogółu nauczycieli)po akademii i symbolicznym poczęstunku obdarowane zostały bardzo praktycznym w tych czasach prezentem w postaci rajstop mini, midi, lub maxi w zależności od potrzeby.


Rok szkolny 1984/85

14.IX.1984 roku w tarnobrzeskiej dwójce odbył się niecodzienny Koncert Akademia Pana Kleksa w wykonaniu   aktorów z lubelskiego teatru z. Ksenią Górską-Rosińską

Rok ten został zdominowany przez akcje Narodowego Czynu Społecznego. Wychowawcy wraz z rodzicami opracowali wykaz robót, jakie zostały podjęte przez rodziców na rzecz szkoły. Rodzaje prac były bardzo różnorodne, począwszy od drobnych typu: wbijanie kołków w ścianę, uszczelnianie okien, poprzez naprawę sprzętu szkolnego i oświetlenia.

Rok 1984 przyniósł zmiany personalne w szkole p. Zofia Wójcikowska, która pełniła funkcję zastępcy dyrektora do spraw wychowawczych odeszła do pracy w Kuratorium Oświaty, a jej miejsce zajęła p. Jolanta Dobrowolska.

14 marca odbyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu  Drogowego. Udział wzięło 13 reprezentacji szkół z województwa tarnobrzeskiego. Gospodarzem była szkołą Podstawowa nr 2. Goście zwrócili uwagę na bardzo dobre warunki przygotowane przez nauczycieli i uczniów.


Rok szkolny 1985/86

4 XII tarnobrzescy górnicy zaszczycili swoją obecnością mury naszej szkoły „Niech żyje nam Górniczy stan” – zapisano w szkolnej kronice.

W tym roku szkolnym obowiązki naczelnego dyrektora zostały powierzone p. Jolancie Dobrowolskiej. P. Jan Szatan został przewodniczącym Miejskiego Komitetu Stronnictwa Demokratycznego. Zastępcą ds. wychowawczych została p. Lidia Struzik, a zastępcą doo spraw organizacyjnych p. Adam Pytko


Rok szkolny 1986/87

2.X. odbyła się ceremonia pasowania uczniów klas pierwszych. Na uroczystość przybyli uczniowie wraz z rodzicami, wychowawcy klas i dyrekcja szkoły. Po odśpiewaniu hymnu najmłodszej grupy wiekowej przewodnicząca samorządu szkolnego przeprowadziła z uczniami krótki egzamin na temat: „Kto Ty jesteś?” Wprowadzono tarcze szkoły i po chwili pełnej napięcia i oczekiwania odbyło się uroczyste ślubowanie.

22.XI uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, była nim poplenerowa wystawa prac dzieci i pedagogów zorganizowana przez Biuro Wystaw Artystycznych z niedzielą w Sandomierzu. Tematem przewodnim prezentowanych prac był Sandomierz i jego 1000-letnia historia.

1.VI. Dzień Dziecka – Dniem Sportu! W tym dniu nie było zajęć lekcyjnych, cała społeczność uczniowska zebrała się na boisku aby uczestniczyć w różnorodnych rozgrywkach sportowych. Na zwycięzców czekały drobne upominki i ... uznanie kolegów.

12,13 i 14 czerwca sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 reprezentowali województwo tarnobrzeskie na zawodach w wieloboju sprawnościowym w Kielcach, które odbyły się pod patronatem „Świata Młodych”. Nie udało się jednak zakwalifikować do finału Mistrzostw Polski. Zabrakło szczęścia i niewielu punktów.


Rok szkolny 1987/88

O tym wydarzeniu tak pisał Tygodnik Nadwiślański: „W Szkole Podstawowej nr 2 w odbył się wernisaż dwóch wystaw plastycznych. Swoje prace prezentowali nauczyciele plastyki z województwa tarnobrzeskiego oraz ich wychowankowie, uczniowie szkół naszego regionu.

Pod koniec listopada dotarła do szkoły wiadomość, że jako jedna z dwóch szkół z województwa tarnobrzeskiego SP nr2 zakwalifikowała się do udziału w telewizyjnym teleturnieju  „Rambit”. Pan Kuc i pani Tyburska zajęli się przygotowaniem młodzieży do tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Wyjeżdżali z pieśnią na ustach. Oto jej fragment: „Tarnobrzeskie Miasto Żółtą siarką stoi Uczeń tarnobrzeski  Obcych się nie boi” Program, w którym wystąpili tarnobrzescy uczniowie emitowany był na antenie TVP w dniu 30 grudnia 1987r. Pytanie, które zadecydowało o zajęciu tylko 3 miejsca brzmiało: Jaka gwiazda leży najbliżej ziemi? Nasi odpowiedzieli, że to gwiazda polarna i tak pogrzebali sny o zwycięstwie.

9.IV odbyło się w szkole zebranie sejmiku uczniowskiego. Przewodniczący poszczególnych sekcji zapoznali uczniów i nauczycieli ze swoją dotychczasową działalnością, a także z planem pracy na następny rok.


Rok szkolny 1988/89

W czasie ferii zimowych na zaproszenie szczepu harcerskiego „Watra” do Tarnobrzega przybył kilkunastoosobowy zespół  muzyczny z Kabardyjsko-Bałkarskiej Autonomicznej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej! Jeden z koncertów odbył się w sali gimnastycznej szkoły.

W finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SP nr2 w Tarnobrzegu pokonała 3:0 drużynę z SP nr4 w Stalowej Woli. Trzecie i czwarte miejsce przypadło szkołą nr1 w Janowie Lubelskim i nr1 w Stalowej Woli.

SP nr2 otrzymała specjalne wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Sporty dla każdego” zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego! Szkole przyznano nagrodę pieniężną w wysokości 150. 000 (starych złotych) na zakup wyposażenia sportowego.

28.04 odbył się finał konkursu „O higienie jamy ustnej”. Uczennica z SP nr2 zajęła II miejsce. Uroczystość uświetniono programem artystycznym przygotowanym przez uczniów.

20 maja SP nr2 otrzymała imię Stanisława Staszica. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wszystkich tarnobrzeskich szkół: uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy. Szkoła otrzymała sztandar ufundowany przez Komitet Rodzicielski. Dokonano również odsłonięcia pamiątkowej tablicy z wizerunkiem patrona.


Rok szkolny 1989/90

19.III.1990 roku wydano pierwszy dwutygodnik zatytułowany „Kałamarnica”. Jedno z zamieszczonych w nim ogłoszeń brzmiało: „Nieraz przychodzi mi ochota na naukę, wtedy spokojnie siadam w kącie i ... czekam, aż mi przejdzie”.

1.VI – szkoła gościła aktora p. Jana Rulickiego.


Rok szkolny 1990/91

Z kroniki szkolnej: Rok szkolny 1990/91 to rok nowości ... w tym roku szkolnym do szkół wchodzi religia. Nowością jest również udział większości uczniów i nauczycieli we mszy świętej inaugurujące zajęcia dydaktyczne.

2 maja uznano dniem patrona szkoły, a tym samym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.


Rok Szkolny 1991/92

18 X odbył się koncert pt. „Od piosenki do piosenki czyli uśmiech na szkolny rok”. Wykonawcami byli aktorzy scen warszawskich polskiego radia i telewizji.

Pierwszy dzień wiosny uczczono zorganizowaniem turnieju ping-ponga. Sponsorem imprezy dla tarnobrzeskiej młodzieży byłą Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec”


Rok Szkolny 1992/93

Rusza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dziewczęta z kl. VI „c” zebrały wśród swych rówieśników 1 milion 200 tys. (starych złotych). Kupiły za to zabawki pluszowe przytulanki, które zawiozły wychowankom Domu Dziecka w Skopaniu.

4 maja 1993 r. rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs plastyczny „Alarm Ekologiczny”. W grupie klas IV – VI miejsce pierwsze zajęła Kasia Miłek ze Szkoły Podstawowej nr 2.


Rok Szkolny 1993/94 

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa ZSM „Siarkowiec” W dniach 27 i 28 stycznia w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 rozegrany został Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przechodni Prezesa Zakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu.

Sos dla zwierząt Uczniowie kl. VI „d” przeprowadzili akcję zbiórkę pieniędzy do puszek. Zebraną kwotę przekazali na konto Schroniska Zwierząt w Mielcu, za co szkoła otrzymała oficjalne podziękowanie od Mieleckiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

„Jesteście wspaniali, piękni i wielcy. Dziękujemy !!!!!”

Dzień Ziemi" - Dnia 22 kwietnia odbył się uroczysty apel poświęcony Ogólnoświatowemu Dniu Ziemi. W części artystycznej recytowane były wiersze opiewające piękno naszej Przyrody i Ziemi. Teksty wierszy i piosenek skłoniły słuchaczy do refleksji i zadumy – co   każdy z nas może dać naszej Ziemi?

Pierwsza w historii szkoły wycieczka samolotowa. - W maju klasy II „d” i II „e” odbyły wycieczkę samolotową w Aeroklubie w Mielcu. Podczas lotu dzieci doznały niezapomnianych wrażeń, mogły podziwiać panoramę miasta i okolic.

Pożegnanie Wakacji - Na boiskach Szkoły Podstawowej nr 2  odbyła się impreza rekreacyjna „Pożegnanie Wakacji” – ostatni punkt akcji „Lato w mieście”, zorganizowany przez ZSM „Siarkowiec”. Dyrekcja Szkoły bezpłatnie udostępniła swe obiekty sportowe i służyła pomocą techniczną w organizacji imprezy.


Rok Szkolny 1994/95

„Pomożemy Niepełnosprawnemu”
W marcu Szkoła zgromadziła środki pieniężne na pomoc dla Dzieci Niepełnosprawnych, za co otrzymała oficjalne podziękowanie Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Turniej Widzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.
Szkołą zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

Sejmik Dziecięcy.
Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 Katarzyna Nowak uczestniczyła w posiedzeniu „Dziecięcego Sejmu”, który odbył się w Warszawie w Gmachu Sejmu dnia 1 czerwca 1995 r.

„Pomocna Dłoń”
Szkoła Podstawowa nr 2 otrzymała Order „Pomocna Dłoń za szczególne zaangażowanie w niesieniu pomocy na rzecz chorych i potrzebujących dzieci.


Rok Szkolny 1995/96

„Szkoła samorządowa i jej gospodarność”
Szkołą Podstawowa nr 2 otrzymała dyplom za zajęcie III miejsca w konkursie pt. „Szkoła samorządowa i jej gospodarność”, zorganizowany przez Zarząd Miasta Tarnobrzega.

„Na karmę i szczepionki”
Młodzież kl. VIII „d” Szkoły Podstawowej nr 2 przeprowadziła akcję zbiórki pieniędzy na zakup szczepionek, którymi zostały  uodpornione badane psy.
Schronisko w Annopolu otrzymało od Pani Dyrektor Jolanty Dobrowolskiej trzy miliony starych złotych.

„Dwójka” zdała na szóstkę.
Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się zawody dla uczniów tarnobrzeskich szkół podstawowych z okazji Dnia Dziecka.
Zwyciężyła SP nr 2, dzięki wspaniałej prezentacji chłopców, którzy pokazali piramidę atletyczną, a dziewczęta zaprezentowały aerobik. Uczniowie otrzymali wspaniały puchar i dyplomy.


Rok Szkolny 1996/97

Polski Czerwony Krzyż.
Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego PCK mgr Grażyna Grosicka  uhonorowała dyplomem Szkołę Podstawową nr 2 za całokształt działalności czerwonokrzyskiej w szkole.

Tradycje pielęgnowania.
W wojewódzkim Domu Kultury w Tarnobrzegu odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu „Śpiewajmy kolędy i pastorałki”. Wzięli w nich udział soliści, duety i zespoły. Awans do eliminacji wojewódzkich uzyskała uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 Olga Krygel.

„Ośmiu wspaniałych”
Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 Joanna Kisiel została laureatką III edycji konkursu „Ośmiu wspaniałych” i wzięła udział w finale Ogólnopolskim we Wrocławiu oraz w wycieczce do Hiszpanii.

W czerwcu Szkoła została uhonorowana dyplomem za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego przez Zarząd Wojewódzki Ligi Ochrony Przyrody w Tarnbrzegu.


Rok Szkolny 1997/98

Komitet Organizacyjny IV Ogólnopolskiego Sympozjum złożył podziękowanie Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 za zaangażowanie w prace na rzecz sympozjum „Przemiany w oświacie”.

„Dziecięca Wizja Banku”
W Tarnobrzegu odbył się konkurs plastyczny „Wizja Banku oczyma dziecka”. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 Konrad Żurawski zajął w tym konkursie zaszczytne drugie miejsce.

Uczniowski Klub Sportowy „Orbity” działający  w Szkole Podstawowej nr 2 zajął II miejsce w Halowym Turnieju Trampkarzy.

W Szkole Podstawowej nr 2 powstaje zespół taneczno-akrobatyczny pod kierunkiem p. Barbary Moniakowskiej. Oprócz uroczystości szkolnych, zespół uświetnia swoimi występami mecze rozgrywane w KS „Siarka”. Tylko w tym roku dziewczęta wystąpiły ponad 40 razy.


Rok Szkolny 1998/99

Mistrz Świata w Szkole Podstawowej nr 2.
13 stycznia 1999r. Rober Korzeniowski spotkał się  z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 2 uczniowie zadawali Mistrzowi wiele pytań. Spotkanie uświetnione zostało programem artystycznym.

Osiągnięcia sportowe.
Drużyny z SP nr 2 zdominowały rozgrywki Powiatowej Ligi w minipiłce siatkowej chłopców – zdobywając I i II miejsce.

Drużyna z SP nr 2 zwyciężyła w finale Powiatowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt.

Szkoła otrzymała serdeczne podziękowania od Słuchaczy Profesjonalnej Szkoły Biznesu za wsparcie i przyłączenie się do wspólnej akcji VII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Rok Szkolny 1999/2000

• „Puchary dla najlepszych”
Uczniowski klub sportowy „ORBITA” działający w ZS nr 2 w Tarnobrzegu zorganizował Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej o puchar Prezydenta Miasta. Finalistami zostali chłopcy z ZS nr 2

w Tarnobrzegu, wywalczając sobie tytuł mistrza.
• „Kolędy i Pastorałki”
W WDK w Tarnobrzegu odbyła się V edycja konkursu „Śpiewajmy kolędy i pastorałki”. Wzięli w nim udział soliści, duety i zespoły. Wśród solistów w wieku 7 – 10 lat zwyciężyła Anna Kucharska uczennica ZS nr 2 w Tarnobrzegu.
• W styczniu szkoła otrzymała podziękowanie za udział, wzorową postawę i duże zaangażowanie w VIII finale WOŚP.
• „Dwójka mistrzem”
Drużyna ZS nr 2 w Tarnobrzegu zwyciężyła w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej chłopców.
• ZS nr 2 otrzymał podziękowanie za włączenie się do akcji społeczno – edukacyjnej „Jabłko – cytryna – Generalnie zwolnij” zorganizowanej przez Generali Towarzystwo Ubezpieczeniowe oraz Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeniowe.
• W czerwcu uczniowie ZS nr 2 uczestniczyli w obchodach Dni Unii Europejskiej prezentując na deskach sceny Tarnobrzeskiego Domu Kultury „HISZPANIĘ”.
• „Spartakiada dla „dwójki”
Uczniowie tarnobrzeskich szkół rywalizowali w ramach „III letniej Olimpiady Dzieci i Młodzieży” zorganizowanej przez Urząd Miejski i ZS nr 2 . W spartakiadzie obfitowało kilka dyscyplin. I miejsce wywalczyli sobie uczniowie ZS nr 2 w Tarnobrzegu.


Rok Szkolny 2000/01

• „Ania i XXI wiek”
8 – letnia uczennica Ania Flis zdobyła główną nagrodę w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

„Ja i XI wiek”. Ania przygotowała na konkurs około 30 wierszy, część z Ani utworów znalazło się

w tomiku wierszy.
• Reprezentanci czterech tarnobrzeskich gimnazjów rywalizowali w II Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzeg. I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców zajęły drużyny z ZS nr 2 w Tarnobrzegu.
• „Tarnobrzeskie igrzyska”

Drużyna ZS nr 2 w Tarnobrzegu zwyciężyła w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców, które rozegrane były w Tarnobrzegu. W zawodach uczestniczyły cztery szkoły

z miasta.
• „Zespół na medal”
ZS nr 2 zwyciężył w finale Rejonowej Gimnazjady w piłce nożnej, która rozegrana została na boisku Zwierzyńca.


Rok Szkolny 2001/02

• „Skacząca dwójka”
Na stadionie tarnobrzeskiej „dziesiątki” zmagali się uczestnicy szkół Powiatowej Gimnazjady

w indywidualnej lekkiej atletyce. Organizatorem imprezy był Powiatowy Grodzko – Ziemski Szkolny Związek sportowy w Tarnobrzegu. W konkurencjach turniejowych skoku wzwyż dziewcząt oraz skoku w dal chłopców, trzy pierwsze miejsca przypadły naszej szkole.
• W naszej szkole odbył się Turniej Siatkówki Chłopców klas pierwszych gimnazjalnych o „Puchar Wiosny”. Na najlepszego zawodnika wybrano Kamila Guściorę z „dwójki”, który powołany został do reprezentacji województwa w swojej grupie wiekowej. Wśród szkół gimnazjalnych najlepiej spisali się zawodnicy Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu.
• „Ośmioro Młodych Wspaniałych”
Kapituła samorządowego konkursu nastolatków „8 Wspaniałych Tarnobrzega” wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować miasto w ogólnopolskim finale VIII edycji. Wśród uczniów z tarnobrzeskich szkół znalazła się uczennica gimnazjum nr 2 Kasia Uznańska.
• „Przez grafiki do stypendium”
Uczeń naszego Gimnazjum Tomasz Majcher jako jedyny uczeń w Polsce otrzymał roczne stypendium Fundacji Ewy Czeszejko – Sochackiej wspierającej młode talenty. Tomek został nagrodzony za sześć grafik, które wysłała na konkurs „Na wspólnej ziemi” organizowany przez fundację „SHALOM”.

W grafikach chłopak porównał Tarnobrzeg okresu 20 – lecia międzywojennego z żydowskimi zabudowaniami i miasto współczesne.
• Tomasz Majcher otrzymał wyróżnienie konkursu plastycznego „Pablo Picasso czy Salvadore Dali” zorganizowanego przez Samorządowy om Kultury w Mielcu oraz Ambasada Hiszpanii.


Rok Szkolny 2002/03

• Październik był wyjątkowym miesiącem. Obchodziliśmy 20 – lecie Szkoły. Zostało zaproszonych wielu gości, panował uroczysty nastrój. Nauczyciele i uczniowie bardzo starannie przygotowali się do obchodów tak ważnej rocznicy. Oprócz wspaniałej części artystycznej, byliśmy świadkami także wręczenia aktów nadania stopnia zawodowego nauczycieli mianowanych, a także wręczenia nagród prezydenta miasta i dyrektora szkoły oraz stypendiów dla najlepszych nauczycieli.
• Uczennica Magdalena Pająk zajęła III miejsce w konkursie plastycznym o tematyce dotyczącej zwalczania Aids. Konkurs zorganizowany został przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Tarnobrzeg

i straż Miejską.
• ZS nr 2 otrzymał Certyfikat „Szkoły z klasą” za udział w akcji organizowanej przez Gazetę Wyborczą oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.
• W sali ZS nr 2 w Tarnobrzegu rozegrany został II Turniej o „Puchar Wiosny”. Trzy drużyny

z Gimnazjów rywalizowały między sobą. Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna ZS nr 2 .
• „Ośmiu wspaniałych”
Spośród 19 kandydatów zgłoszonych do Wojewódzkiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” komisja pod przewodnictwem Prezydenta Miasta Tarnobrzeg Jana Dziubińskiego wyłoniła finalistów, także z naszej szkoły: są to Joanna Chamera i Krystian Durma.


Rok Szkolny 2003/04

• „Wiedzą wszystko o Papieżu”
Dni papieskie przeżywali uczniowie szkół tarnobrzeskich. Od września rozpoczęły się przygotowania

do wielkiego Konkursu o Janie Pawle II „Ten jest z Ojczyzny mojej...”. Gółównym organizatorem była nasza szkołą. Konkurs został podzielony na kilka kategorii. Na etapie miejskim w konkursie brało udział około 200 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych z Tarnobrzega

i okolic. Do etapu diecezjalnego przeszło 9 uczniów, którzy spotkali się w Instytucie Teologicznym

w Sandomierzu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 22 października w TDK, w dniu obchodów

25 – rocznicy pontyfikatu Ojca Świętego.
• W listopadzie Gimnazjum nr 2 kierowane przez p. dyr. Grzegorza Kokoszkę otrzymało Certyfikat

za udział nauczycieli, dzieci i rodziców w II finale akcji „Podziel się sercem, podziel się złotówką”, wspomagając finansowo dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Tarnobrzegu.
• W lutym nasze Gimnazjum otrzymało Certyfikat za pozytywną ocenę wystawioną przez uczniów

i zakwalifikowanie się do II etapu konkursu „Super szkoła”.
• Agnieszka Błasiak i Wojciech Kowalik otrzymali I miejsce w I Powiatowym Konkursie Szkół Promujących Zdrowie w kategorii plastycznej.
• W kwietniu Gimnazjum nr 2 otrzymało Certyfikat przyjęcia naszej szkoły do Rejonowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
• Grupa teatralna „NO NAME THEATRE” działająca w ZS nr 2 w Tarnobrzegu zajęła III miejsce

w konkursie Teatrów Obcojęzycznych „Na scenę” organizowanym przez szkołę języków obcych WORD oraz TDK.


Rok Szkolny 2004/05

• „Dzieci Dzieciom”
Uczniowie z klasy II c Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu pod przewodnictwem p. Katarzyny Małeckiej zorganizowali zbiórkę artykułów żywnościowych i ubranek, przekazując dary dzieciom z Domu Dziecka w Łoniowie.
• „Dzień Walki z Głodem”
Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu zrzeszeni w SK PCK pod przewodnictwem

p. E. Szczytyńskiej – Rybus i K. Kępińskiej zorganizowali zbiórkę artykułów spożywczych w ramach Światowego Dnia Walki z Głodem. Uczniowie pozyskali sponsorów ze sklepów i hurtowni oraz przez kilka tygodni zbierali pieniądze za które zakupili artykułu spożywcze. Produkty zostały przekazane do PCK.
• „Kamila w Eurowizji”
Kamila Piątkowska uczennica naszego Gimnazjum wraz z koleżankami z zespołu K.W.A.D.R.O. reprezentowała Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w norweskim Lillehammer.
• „Sąd nad Papierosem”
W grudniu w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu „Palenie tytoniu szkodzi zdrowiu”. W kategorii Gimnazjum I miejsce przypadło Marcie Szelęgiewicz, druga nagrodę otrzymała Kasia Bujak, zaś trzecią Ewelina Dziuba.
• W TDK odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Na projekt Kartki Bożonarodzeniowej”.

Już po raz drugi uczennica naszej szkoły Kasia Hammera otrzymała pierwszą nagrodę. Laureatami zostali Magdalena Stelmach i Kamil Karwacki.
• W grudniu Gimnazjum nr 2 kierowane przez p. dyr. Grzegorza Kokoszkę otrzymało Certyfikat

za udział nauczycieli, dzieci i rodziców w III finale akcji „Podziel się sercem, podziel się złotówką”, wspomagając finansowo dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Tarnobrzegu. Gimnazjum udowodniło po raz kolejny, że nie brakuje uczniom i nauczycielom serca.
• „Bułgarki przy siatce”
Młodziutkie siatkarki z Bułgarii przez tydzień gościły w naszym regionie. Rozegrały dwa towarzyskie mecze z rówieśnikami. Nasza szkoła także gościła dziewczęta, chcąc pokazać polską szkołę. Zorganizowaliśmy lekcję z j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego. Była lekcja pokazowa z wych. fizycznego i informatyki.
• „Bądzmy solidarni z Azją”
Pod takim hasłem SU w Gimnazjum nr 2 zbierał pieniądze dla ofiar tsunami. Gimnazjaliści zbierali pieniądze podczas dyskoteki, na przerwach między lekcjami. Do akcji włączyli się nauczyciele, rodzice.
Chcieliśmy choć w symboliczny sposób włączyć się do międzynarodowej akcji humanitarnej dla ofiar tsunami.
• „Nauka w białej scenerii”
15 pierwszaków z najbiedniejszych rodzin z naszej szkoły wypoczywało prez tydzień w ramach „białej szkoły” w Jaworkach k/Szczawnicy. Wyjazd zorganizowała p. Katarzyna Kępińska pozyskując sponsorów. Nasi wychowankowie mieli okazję odpocząć, zwiedzić najciekawsze miejsca regionu

w zimowej szacie oraz zaczerpnąć nauki jazdy na nartach.
• „Gimnazjum z Patronem”
Uczniowie, nauczyciele i rodzice zdecydowali, że szkoła nasza będzie nosić imię Jana Słomki – wójta Dzikowa.
• „Asy z Dwójki”
„Dwójka” pochwaliła się swoimi finalistami konkursów przedmiotowych. W gronie laureatów znaleźli się Bartłomiej Siudak ( historia ) i Roger Szarek ( matematyka ).
• PATRON I SZTANDAR
W czerwcu 2005 roku w Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu miała miejsce uroczystość nadania szkole imienia i przekazania sztandaru. Mszę św. poprzedzającą szkolną akademię odprawiła bp. ordynariusz Andrzej Dzięga. Wzięli w niej udział proboszczowie kilku parafii tarnobrzeskich, przedstawiciele władz miejskich, radni, dyrektorzy szkół, członkowie rodziny Jana Słomki, a także rodzice uczniów uczęszczających do naszego Gimnazjum. Nadaniu imienia towarzyszyła ekspozycja poświęcona życiu

i twórczości Jana Słomki przygotowana przez p. Katarzynę Kępińską i p. Marię Szul – Nowak.


Rok Szkolny 2005/06

• „Będzie żył, troszczył się, pouczał i wymagał – jak dawniej...”
Pod takim hasłem nauczyciele Gimnazjum nr 2 z potrzeby serca i czując się w obowiązku, by spłacić ogromny dług wdzięczności wobec Jana Pawła II zorganizowali w dniu 18 X literacki konkurs papieski skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych na terenie miasta. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Jan Dziubiński. Obchody Dnia Papieskiego, jakie miały miejsce w naszym Gimnazjum uświetnił program artystyczny przygotowany przez p. katechetkę Katarzynę Tarkowską.
Wśród klas pierwszych I miejsce przypadło Rafałowi Krępie. W kategorii II klas przyznano nagrodę Ani Pająk, zaś w kategorii III klas I miejsce przyznano Kasi Radźko, a III miejsce uzyskała Hanna Halat.
• „Nałogi wrogiem zdrowia”
Już po raz kolejny braliśmy udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Urząd Miasta i Straż Miejską w celu przypomnienia o skutkach różnych nałogów.I miejsce zostało przyznane uczennicy naszego Gimnazjum Justynie Zioło z klasy III h, zaś II miejsce otrzymał Mikołaj Łącz z klasy III g.
• „Pani Ania z telewizji”
W naszym Gimnazjum udało nam się gościć Annę Dymną założycielkę fundacji „ Mimo wszystko”. Anna przybyła do nas na podsumowanie tygodniowych zmagań Sportowych Talentów w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 2 Noworocznego Turnieju w Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta. Znana aktorka przyjechała przede wszystkim do podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych i Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno - Wychowawczego, uczestników paraolimpiady. W programie imprezy znalazł się program artystyczny, tańce, piosenki, konkurencje sportowe, gry i zabawy.
• „Czar par”
W myśl hasła „Co dwie głowy to nie jedna” Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu po raz kolejny zorganizowało konkurs matematyczny, w którym uczestniczyły pary uczniowskie klas II gimnazjum

z całego powiatu tarnobrzeskiego. W konkursie uczestniczyło 16 zespołów. Najlepsze okazały się pary z Gimnazjum nr 3 , gimnazjum nr 2 i Gimnazjum w Skopaniu.
• Uczennica naszej szkoły Hanna Halat została Laureatką XII Miejskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych”, natomiast Marta Tworek została szkolną osobowością roku.


Rok Szkolny 2006/07

Nasze gimnazjum po raz kolejny udowodniło że jest szkołą, gdzie nie tylko zdobywa się wiedzę, rozwija zainteresowania, ale i poznaje ciekawe osobowości. Gościem szkoły był Cezary Kucharski, znany piłkarz grający kiedyś w barwach Siarki. Piłkarz objął honorowy patronat nad zorganizowanym przez naszą szkołę turnieju sportowym w piłce nożnej. W październiku odbyły się uroczyste obchody Dnia Papieskiego, które przygotowała i zaprezentowała pani Barbara Stawarz. Uczniowie, którzy otrzymali tytuł Super Ucznia odebrali identyfikatory wraz z przysługującymi im prawami, mogą teraz sami usprawiedliwiać swoje nieobecności i cieszą się specjalnym zaufaniem nauczycieli. Zainicjowana przez nasze gimnazjum akcja zbiórki zniczy na lwowski cmentarz przyniosła nieoczekiwane rezultaty. Do akcji włączyły się chętnie tarnobrzeskie szkoły. 1800 światełek zapłonie na lwowskich nekropoliach. Od tego roku szkolnego rodzice mogą sprawdzać oceny dziecka w Internecie. Wprowadziliśmy jako pierwsze gimnazjum w Tarnobrzegu E- dziennik. Na Konkursie Recytatorskim w TDK naszą szkołę reprezentowały Magdalena Wolska i Klaudia Brzozowska, których występy uznano za najlepsze. Za najlepszy plakat pt „Bezpieczna Szkoła” nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Tarnobrzega otrzymali Daniel Kołacz i Anna Majewska. Drużyna reprezentująca nasze gimnazjum zwyciężyła w Powiatowej Gimnazjadzie w koszykówce chłopców. Opiekunem była p. B. Mortka. Tradycyjnie już w ostatnim tygodniu przed feriami gościliśmy uczestników integracyjnej zabawy sportowej „ Dobrze że jesteś z nami”, którą przygotowały p. Jolanta Kret i p. B. Moniakowska. VIII Noworoczny Turniej o Puchar Prezydenta Tarnobrzega zakończył się wyróżnieniami i nagrodami. Najwszechstronniejszą zawodniczką została-Marysia Kret, a zawodnikiem –Maciek Zgórski. W marcu odbyło się „Spotkanie z bajką” z myślą o młodszym rodzeństwie naszych uczniów zorganizowane przez p. K.Tarkowską. W maju nasze gimnazjum wraz z innymi szkołami zaprezentowało swoją twórczość artystyczną na wystawie w Śródmiejskim Domu Kultury w Krakowie. Prace naszych uczniów można było oglądać podczas Dni Krakowa. Wśród najpopularniejszych Belfrów Tarnobrzega roku 2006/2007 znalazły się nasze dwie panie Barbara Mortka i Katarzyna Małecka. Konkurs był przeprowadzony przez Gazetę Wyborczą.


Rok Szkolny 2007/08

W październiku przeżywaliśmy uroczystość 25-lecia szkoły. Obchody rocznicowe rozpoczęto uroczystą Mszą św. i kontynuowano w szkole bogatym programem artystycznym, nad którym czuwały p. M. Halat i p. K. Tarkowska. Można było też zobaczyć historię szkoły na planszach, które zostały wykonane przez p. T. Wolską i p. M. Rychel. W pracę nad przygotowaniem jubileuszu włączyło się wielu nauczycieli i uczniów. Uroczystość uświetniła obecność Pana Prezydenta Miasta Jana Dziubińskiego, przedstawicieli parlamentu , dyrektorów szkół, byłych i obecnych nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców. Wydano też pamiątkową publikację pt. „25 lat Dwójki” by przechować w niej cząstkę wspomnień. „Jestem bezpieczny na drodze” oraz „Miałem bezpieczne wakacje” to konkursy plastyczne dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego – nasze uczennice : Dominika Przyłucka, Jadwiga Krakowiak, Aleksandra Kotarba zajęły trzy pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej. W Przedszkolu nr 15 w Tarnobrzegu odbyły się zajęcia ekologiczne , które przygotowała i przeprowadziła p. P. Krakowiak wraz ze swoją klasą 3 b. Gimnazjaliści podarowali przedszkolakom smoka wykonanego własnoręcznie z surowców wtórnych. W grudniu gościliśmy delegację z francuskiego Epinal w departamencie Wogezów. Celem wizyty było podtrzymanie współpracy z naszym gimnazjum i omówienie wymiany uczniowskiej w ramach klas sportowych. Po raz kolejny nasza młodzież zdobyła nagrody w VI edycji konkursu plastycznego „Gwiazdka 2007” Nasza szkoła jako jedyna z regionu wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowej na temat „Edukacja zdrowotna w naukach medycznych i społecznych” w Stalowej Woli. Szkolny zespół promocji zdrowia pod kierunkiem p. K. Małeckiej i I. Adaś zyskał uznanie i wyróżnienie za propagowanie zdrowego stylu życia. II Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców dla klas podstawowych odbył się w hali sportowej OSiR-u. Rozgrywkom towarzyszyły liczne konkursy plastyczne. Po raz kolejny nasza młodzież okazała się wrażliwa na potrzeby osób niepełnosprawnych. Przeprowadziła zbiórkę nakrętek , dzięki której możliwe było zakupienie sprzętu rehabilitacyjnego dla siedmiolatka cierpiącego na zanik mięśni. Młodzi artyści Barbara Reczek, Marta Kalisz , Zofia Łukasiewicz i Angelika Kuczyńska w swoich pracach fotograficznych i malarskich pokazali piękno naszego regionu za co zostali nagrodzeni w konkursie organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie pt. „Barwy ziemi i piękno mojej okolicy”. W konkursach historycznych dotyczących Tarnobrzega i słynnych postaci a w szczególności patrona szkoły Jana Słomki zostały nagrodzone i wyróżnione następujące osoby: Ewelina Kalinka, Joanna Oleniak, Adrian Lis, Katarzyna Motyka, Justyna Olbrycht i Joanna Swatek.


Rok Szkolny 2008/09

Po raz drugi prace uczniów „ dwójki” prezentowano w Śródmiejskim Ośrodku Kultury na Małym Rynku w Krakowie. Tematyka prezentowanych obrazów dotyczyła baśni legend tego magicznego miasta. Program Socrates Comenius „ Liczby, żywioły – woda, powietrze, energia” zaangażował nas do współpracy ze szkołami w Hiszpanii i na Sycylii. Zgodnie z harmonogramem projektu pierwsze wspólne spotkanie uczestników projektu odbyło się w naszej szkole. W dniach od 4 do 9 października gościliśmy nauczycieli ze szkół w Alginet i Leon Forte. Podczas szkolnych Jasełek został rozstrzygnięty konkurs na oryginalną choinkę, który wygrała klasa IIID .Wykonali swoją pracę na pniu drzewa. W TDK otwarto wystawę „Tradycyjne obrzędy polskie”, na której zaprezentowano również prace naszych uczniów. Najlepszym: Annie Poniatowskiej i Ewelinie Kalinka wręczono nagrody. W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła może się pochwalić dwoma laureatami i dziesięcioma finalistami konkursów przedmiotowych. To najlepszy wynik w mieście wśród gimnazjów publicznych. „ To dla mnie oczywiste, że trzeba pomagać drugiemu człowiekowi”- w gronie „Ośmiu Wspaniałych” znalazła się Zosia Łukasiewicz z klasy IIIB. W Zgierzu odbył się XI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Drużyn Zunifikowanych Olimpiad Specjalnych, na której nasza reprezentacja wraz z uczniami Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu zajęła II miejsce. W maju, w ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu Comenius, grupa uczniów wyjechała do Hiszpanii. Oprócz pracy nad projektem uczniowie mieli też okazję do zwiedzania i intensywnego ćwiczenia języka angielskiego.

 


 

Rok Szkolny 2009/10


Nasza szkoła a raczej nasi sportowcy okazali się najlepsi w sportowej rywalizacji w roku szkolnym 2008/2009 zajmując I miejsce w ”Powiatowym Sportowym Współzawodnictwie Szkół”

W dniach 6-11 października 2009 roku  szesnastoosobowa grupa  uczniów i nauczycieli naszej szkoły przebywała z wizytą na Sycylii w ramach projektu Commenius. Było to trzecie spotkanie partnerskich szkół realizujących ten projekt.

Dzień Nauczyciela w tym roku miał nietypową scenerię – po raz pierwszy w połowie października spadł śnieg. Pomimo to atmosfera podczas uroczystej akademii była bardzo ciepła.

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Prac Plastycznych dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Monika Plebanek z kl. II c otrzymała wyróżnienie. Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego  w Rzeszowie.

Tradycyjnie przed świętami w naszej szkole odbyły się Jasełka. Po zakończeniu przedstawienia został rozstrzygnięty konkurs na kartkę Bożonarodzeniową  XXL. Zwycięska klasa otrzymała ogromny tort.

XI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzeg  zakończył się dla naszych dziewcząt sukcesem- zdobyły I miejsce. Nasi siatkarze poszli za przykładem dziewcząt i również zdobyli I miejsce, pokonując swoich rywali. Podczas uroczystego zakończenia turnieju nagrody wręczał w imieniu Pana Prezydenta  naczelnik Wydziału Edukacji i  Sportu Bogusław Uchański. Uroczystość uświetniły występy uczennic z klasy tanecznej.                        

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klas III wzięli udział w komersie.W odświętnych strojach, w pięknej scenerii Wenecji wykonali nowatorskiego poloneza, który rozpoczął niezapomniany bal.

 W czasie „Dni Otwartych” szóstoklasiści mogli zobaczyć jak uczą się gimnazjaliści, którzy przygotowali z tej okazji przedstawienia, prezentacje i konkursy dla odwiedzających. W trakcie rozgrywek sportowych wyłaniane były też talenty sportowe.

W III Wielkanocnym Konkursie Plastycznym Magdalena Madej z kl. IIIg zdobyła nagrodę, którą wręczył jej wicedyrektor TDK.

W marcu członkowie Koła Miłośników Przyrody spotkali się nad Wisłą ze słynnym podróżnikiem, polarnikiem, autorem książek i fotografem Markiem Kamińskim. Uczniowie otrzymali autografy a pan Kamiński prezent w postaci bryłek siarki.

Pierwszy dzień wiosny został przywitany przez społeczność uczniowską bardzo uroczyście. Ten, kto przygotował prezentacje klasy i przyszedł w przebraniu mógł wziąć udział w zabawach i nie musiał uczestniczyć w lekcjach. Prawie cała szkoła bawiła się wybornie.

Maciej Tyniec – uczeń klasy III b dołączył do grona tarnobrzeskich 8 wspaniałych. Konkurs „8 Wspaniałych” promuje młodzież, która nie akceptuje brutalności, przemocy i uzależnień, bezinteresownie angażuje się w życie społeczne. Pomysł konkursu  powstał  na warszawskim Żoliborzu w 1992 roku.

Nasze uczennice -  Jadwiga Krakowiak  z III a oraz Magdalena Madej z III g      otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym „Katyń 1940.Pamiętam”, który został  zorganizowany dla uczczenia 70 rocznicy zbrodni katyńskiej przez Zespół Szkół w Skopaniu.

Spośród 1464 złożonych wniosków z terenu całego województwa podkarpackiego w ramach projektu „Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych” w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych,  przyznano stypendia aż 10 uczniom naszego gimnazjum! Były to : Agata Piechota, Julita Krala, Krzysztof Zegzuła, Julia Wójcik, Klaudia Firla, Paulina Obara, Szymon Dziewic, Michał Szul, Kacper Depowski, Karol  Wójcik. Przy rozpatrywaniu wniosków pod uwagę brane były szczególne osiągnięcia edukacyjne, wyniki konkursów, olimpiad, a także oceny z ostatnich 3 lat nauki. Gratulujemy!

W dniach 3-9 maja w naszym gimnazjum przebywała 22-ososbowa grupa uczniów i nauczycieli z Hiszpanii i Sycylii w ramach realizowanego projektu Commenius. Było to czwarte i ostatnie wspólne spotkanie. Dokonaliśmy podsumowania realizowanych zadań. Dzięki wspaniałej postawie uczniów biorących udział w projekcie wszystkie jego zadania zostały zrealizowane. Uczniowie przekonali się jak ważna jest nauka języków obcych, poznali partnerskie kraje, miasta, szkoły, a także życie swoich rówieśników w Hiszpanii i na Sycylii.

Po raz szósty uczniowie naszego gimnazjum otrzymali nagrody w konkursie plastycznym „Dwa symbole Tarnobrzega”. I miejsce zajęła  Ewelina Pezda z IIg i kolejno Monika Górska z IIa oraz Monika  Plebanek z II c.

 

Rok szkolny 2009/2010

·        Nasza szkoła a raczej nasi sportowcy okazali się najlepsi w sportowej rywalizacji w roku szkolnym 2008/2009 zajmując          I miejsce w ”Powiatowym Sportowym Współzawodnictwie Szkół”

·        W dniach 6-11 października 2009 roku  szesnastoosobowa grupa  uczniów i nauczycieli naszej szkoły przebywała z wizytą na Sycylii w ramach projektu Commenius. Było to trzecie spotkanie partnerskich szkół realizujących ten projekt.

·        Dzień Nauczyciela w tym roku miał nietypową scenerię – po raz pierwszy w połowie października spadł śnieg. Pomimo to atmosfera podczas uroczystej akademii była bardzo ciepła.

·        Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Prac Plastycznych dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Monika Plebanek z kl. II c otrzymała wyróżnienie. Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego  w Rzeszowie.

·        Tradycyjnie przed świętami w naszej szkole odbyły się Jasełka. Po zakończeniu przedstawienia został rozstrzygnięty konkurs na kartkę Bożonarodzeniową  XXL. Zwycięska klasa otrzymała ogromny tort.

·        XI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzeg  zakończył się dla naszych dziewcząt sukcesem- zdobyły I miejsce. Nasi siatkarze poszli za przykładem dziewcząt i również zdobyli I miejsce, pokonując swoich rywali. Podczas uroczystego zakończenia turnieju nagrody wręczał w imieniu Pana Prezydenta  naczelnik Wydziału Edukacji i  Sportu Bogusław Uchański. Uroczystość uświetniły występy uczennic z klasy tanecznej.                        

·        Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klas III wzięli udział w komersie.W odświętnych strojach, w pięknej scenerii Wenecji wykonali nowatorskiego poloneza, który rozpoczął niezapomniany bal.

·         W czasie „Dni Otwartych” szóstoklasiści mogli zobaczyć jak uczą się gimnazjaliści, którzy przygotowali z tej okazji przedstawienia, prezentacje i konkursy dla odwiedzających. W trakcie rozgrywek sportowych wyłaniane były też talenty sportowe.

·        W III Wielkanocnym Konkursie Plastycznym Magdalena Madej z kl. IIIg zdobyła nagrodę, którą wręczył jej wicedyrektor TDK.

·        W marcu członkowie Koła Miłośników Przyrody spotkali się nad Wisłą ze słynnym podróżnikiem, polarnikiem, autorem książek i fotografem Markiem Kamińskim. Uczniowie otrzymali autografy a pan Kamiński prezent w postaci bryłek siarki.

·        Pierwszy dzień wiosny został przywitany przez społeczność uczniowską bardzo uroczyście. Ten, kto przygotował prezentacje klasy i przyszedł w przebraniu mógł wziąć udział w zabawach i nie musiał uczestniczyć w lekcjach. Prawie cała szkoła bawiła się wybornie.

·        Maciej Tyniec – uczeń klasy III b dołączył do grona tarnobrzeskich 8 wspaniałych. Konkurs „8 Wspaniałych” promuje młodzież, która nie akceptuje brutalności, przemocy i uzależnień, bezinteresownie angażuje się w życie społeczne. Pomysł konkursu  powstał  na warszawskim Żoliborzu w 1992 roku.

·        Nasze uczennice -  Jadwiga Krakowiak  z III a oraz Magdalena Madej z III g      otrzymały wyróżnienia w konkursie plastycznym „Katyń 1940.Pamiętam”, który został  zorganizowany dla uczczenia 70 rocznicy zbrodni katyńskiej przez Zespół Szkół w Skopaniu.

·        Spośród 1464 złożonych wniosków z terenu całego województwa podkarpackiego w ramach projektu „Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych” w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych,  przyznano stypendia aż 10 uczniom naszego gimnazjum! Były to : Agata Piechota, Julita Krala, Krzysztof Zegzuła, Julia Wójcik, Klaudia Firla, Paulina Obara, Szymon Dziewic, Michał Szul, Kacper Depowski, Karol  Wójcik. Przy rozpatrywaniu wniosków pod uwagę brane były szczególne osiągnięcia edukacyjne, wyniki konkursów, olimpiad, a także oceny z ostatnich 3 lat nauki. Gratulujemy!

·        W dniach 3-9 maja w naszym gimnazjum przebywała 22-ososbowa grupa uczniów i nauczycieli z Hiszpanii i Sycylii w ramach realizowanego projektu Commenius. Było to czwarte i ostatnie wspólne spotkanie. Dokonaliśmy podsumowania realizowanych zadań. Dzięki wspaniałej postawie uczniów biorących udział w projekcie wszystkie jego zadania zostały zrealizowane. Uczniowie przekonali się jak ważna jest nauka języków obcych, poznali partnerskie kraje, miasta, szkoły, a także życie swoich rówieśników w Hiszpanii i na Sycylii.

·        Po raz szósty uczniowie naszego gimnazjum otrzymali nagrody w konkursie plastycznym „Dwa symbole Tarnobrzega”. I miejsce zajęła  Ewelina Pezda z IIg i kolejno Monika Górska z IIa oraz Monika  Plebanek z II c.