Gimnazjum nr 2 im Jana Słomki w Tarnobrzegu

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Dnia 16 listopada, w ramach profilaktyki antynikotynowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu uczestniczyli w akcji zorganizowanej w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. O szkodliwości palenia powiedziano już wszystko i wiele razy, ale powtarzać wciąż trzeba. Celem akcji było kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych i promowanie mody na niepalenie.

W ramach akcji pedagog szkolny pani Iwona Bator zorganizowała spotkanie dla uczniów klas 7a, 7b i 3 b. Pani Agnieszka Wryk uświadamiała jak  szkodliwe jest palenie papierosów oraz jakie są skutki tego nałogu. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz filmiki edukacyjne poświecone temu problemowi. Każdy miał okazję wpisać się do Klubu Osób Niepalących, deklarując swoim podpisem życie bez tytoniu. Na koniec uczniowie otrzymali naklejki –zielone płucka NIE PALĘ.

palenie

Test ekologa

W czwartek  9 listopada na sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury odbył się Test Młodego Ekologa w niesamowitej, multimedialnej scenerii. Można go porównać do popularnego teleturnieju „Milionerzy”. Zawodnicy  opowiadali na pytania za pomocą tabletów, wyniki widoczne były na żywo na dużym ekranie, wszystko w technologii Qiuzspotter. Naszą szkołę reprezentowała drużyna oddziału gimnazjalnego w składzie: Jakub Grabowski, Jakub Sznajder, Jakub Wryk i Mikołaj Garboś. Drużynowo zdobyliśmy IV miejsce zaś indywidualnie Jakub Wryk zajął III miejsce.

ekolog

XV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu

W dniu 13 listopada 2017 roku w naszej szkole został rozegrany XV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu. Zawody były kontynuacją turnieju organizowanego dotychczas przez Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu, dlatego rywalizacja odbyła się w sali gimnastycznej byłej „Dwójki” przy ulicy Kopernika.

IMG_1921_1024

Więcej…

Zbiórka żywności ,,Podziel się Dobrym Posiłkiem”

W dniach 29-30.09.2017 r. nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadzili zbiórkę produktów żywnościowych w sklepie Biedronka.  Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Tarnobrzeskim Bankiem Żywności i aktywnie włącza się w akcje na rzecz potrzebujących. W piątek 29 września wolontariusze zachęcali do kupowania i ofiarowania produktów o przedłużonym terminie przydatności do spożycia. Dzięki ofiarności darczyńców zebrano 93 kg żywności, głównie makaron, mąka, cukier, płatki śniadaniowe, ryż, kasza. Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki dla uczniów z rodzin znajdujących się
w trudnej sytuacji materialnej.

zbiorka_zywnosci

Dziękujemy uczennicom klasy IIIA: Wiktorii Białek, Karolinie Janowskiej, Julii Jaśkiewicz, Zuzi Król, Julii Krzemińskiej i Kasi Stawarz za pomoc i udział w zbiórce.

Dzień Języka Niemieckiego

27 września odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego, który został zorganizowany w ramach przypadającego na 26 września Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum mieli okazję poznać bliżej kulturę naszego zachodniego sąsiada, dowiedzieć się z czego słyną Niemcy, jak wygląda ich podział administracyjny oraz wielu innych ciekawych informacji. Na ten dzień pracownie naszej szkoły otrzymały również niemieckie nazwy.

19_1024

 

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 1 z 119

pierwsza
poprzednia
1