List Otwarty do Rodziców

Tarnobrzeg, styczeń 2015 rok

Szanowni Państwo!

Jako rodzice obecnych szóstoklasistów już niedługo staniecie Państwo przed koniecznością podjęcia decyzji o wyborze gimnazjum dla swojej pociechy, dlatego pragniemy zaprezentować Państwu obwodową dla Państwa dziecka szkołę.

Gimnazjum nr 2 to placówka dbająca o bezpieczeństwo i wysoki poziom nauczania, a także wszechstronny rozwój fizyczny.

Szczególną uwagę przywiązujemy do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, prowadzimy m. in. klasy matematyczno-informatyczne, biologiczno-chemiczne, ogólne, sportowe oraz integracyjne.

Szóstoklasiści mieli już możliwość uczestnictwa i obserwacji zajęć w ramach „Interbloku” – czyli międzyprzedmiotowego korelowania nauczanych treści i sprawdzania wiedzy teoretycznej w praktyce. Jesteśmy szkołą nowoczesną i kreatywną. Wypracowaliśmy wiele tradycji nie tylko szkolnych, ale również o zasięgu powiatowym. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach o różnym zasięgu.

Równocześnie dbamy o rozwój fizyczny, jesteśmy już znani w mieście jako szkoła sportowa. Uczniowie naszej klasy koszykarskiej zdobyli w bieżącym roku kalendarzowym VII miejsce w Mistrzostwach Polski, zostali Mistrzami Podkarpacia. Bardzo dużym zainteresowaniem chłopców cieszą się nasze klasy piłkarskie GOSSM prowadzone przez trenerów pod patronatem PZPN.

Jako pierwsi uruchomiliśmy w Tarnobrzegu klasę integracyjną na poziomie gimnazjum. Uczniom tej klasy poświęcamy szczególną uwagę i troskę, staramy się ze wszystkich sił, aby pomóc zarówno niepełnosprawnej młodzieży, jak i ich rodzicom. Dzięki staraniom całej społeczności szkolnej: organizacji różnych akcji i koncertów charytatywnych, zbiórce nakrętek itp. już od 18 grudnia 2014 uczniowie tej klasy będą mogli korzystać z sali rehabilitacji znajdującej się w obiektach sportowych szkoły.

Obecni pierwszoklasiści podkreślają miłą atmosferę panującą w szkole, świetnie się tu czują i mówią, że dokonali dobrego wyboru, wybierając „Dwójkę”. Na atmosferę szkoły składają się wypracowane przez nas tradycje – np. tytuły „Superucznia”, „Superabsolwenta” i „Championa”, prężna działalność Samorządu Uczniowskiego oraz przede wszystkim podmiotowe traktowanie ucznia. Jak wygląda życie naszej szkoły możecie się Państwo przekonać wchodząc na naszą stronę internetową: www.dwojka.tbg.net.pl, a do zwiedzenia szkoły zapraszamy podczas corocznego „dnia otwartego”…. Warto dodać, że lekcje w naszym gimnazjum rozpoczynają się od godz. 8.00 i kończą ok. godz. 14.00.

Będzie nam bardzo miło przyjąć Państwa dziecko w poczet naszych uczniów.

Łączymy wyrazy szacunku

Dyrekcja i Nauczyciele Gimnazjum nr 2

im. Jana Słomki w Tarnobrzegu.