Zapisy GOSSM

folder_TV_goosm

Więcej…

Zapisy 2016-17

zapisy2016

Erasmus +

Uczniowie pracujący w  międzynarodowym projekcie Erasmus+ odwiedzili  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Uczestniczyli  też w zajęciach dotyczących naszego bezpieczeństwa i zagrożeń, które mogłyby narazić nas na utratę życia i zdrowia.

Pan naczelnik i jego współpracownicy  przedstawili funkcjonowanie wydziału w czasie pokoju i w czasie różnych katastrof, klęsk oraz wojny. Wyjaśnili kto i jak w takich chwilach udziela pomocy.

Młodzież mogła zobaczyć i przymierzyć sprzęt ochronny taki jak: maski i hełmy. Dowiedziała się o sposobach zachowania podczas ewakuacji i rodzajach sygnałów alarmowych ostrzegających przed zagrożeniami.

Ponadto pracownicy udzielili informacji nt. zawodów związanych z bezpieczeństwem społeczeństwa.

SH100150_800

Więcej…

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

rozwoj_czytelnictwaBiblioteka szkolna naszego Gimnazjum nr 2 przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i spełniając wszystkie kryteria otrzymała dofinansowanie w kwocie 12.000 zł na zakup materiałów bibliotecznych.  Kwota ta pozwoli na powiększenie zbiorów czytelniczych naszej biblioteki. Program ten ma na celu pogłębienie zainteresowań uczniów poprzez promocje i wspieranie czytelnictwa. W ramach programu planujemy zakup lektur szkolnych oraz książek w formie elektronicznej.

Uczniowie ‘Dwójki” na Cyprze

Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w kolejnej wymianie uczniów w ramach realizowanego przez szkołę międzynarodowego projektu Erasmus+. Tym razem 8 uczniów wyjechało na tygodniowy pobyt na Cypr do Larnaki. Tam, razem z uczniami partnerskich szkół z Francji, Sycylii, Turcji i Cypru realizowali wspólne zajęcia, rozwiązywali zadania i zagadnienia problemowe z przedmiotów ścisłych, uczestniczyli w planowych zajęciach szkoły, prezentowali zadania   zrealizowane w ramach projektu we własnych szkołach.

20160401_085608_800

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 1 z 104

pierwsza
poprzednia
1

Wykaz podręczników

na rok szkolny 2015/2016

Biuletyn Gimnazjum nr 2

Strona GOSSM

osirodek_ksztalcenia_sportowego

Losowe zdjęcie