„Świąteczny konkurs z języka niemieckiego”

Dnia 19 grudnia 2017 odbył się w naszej szkole konkurs piosenki i wiersza niemieckojęzycznego.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 7b, 7c, IIa i IIIa oddziału gimnazjalnego. Uczniowie zaprezentowali wcześniejprzygotowane przez siebie kolędy i wiesze świąteczne w języku niemieckim. Przed konkursowymi wystąpieniamiprzybliżyliśmy uczniom bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje naszych zachodnich sąsiadów. W programie konkursu było min. Wspólne kolędowanie. Zaśpiewaliśmyznana we wszystkich językach językachJingle bells”, jak i również zagraliśmy interaktywny quiz „kahoot”. Specjalnym gościem była laureatka poprzedniej edycji konkursu- Paulina Niedziałek, która zaprezentowała znany utwór: „Leise rieseltder Schnee”. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Pan dyrektor Grzegorz Kokoszka, Agnieszka Głaz-nauczyciel wspomagający i nauczycielki języka niemieckiego-Ewelina Łuczakowska i Monika Dziadura.

0F22305D-E817-4AB4-97A7-34C5C1CAC6FF

 

Więcej…

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Dnia 16 listopada, w ramach profilaktyki antynikotynowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu uczestniczyli w akcji zorganizowanej w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. O szkodliwości palenia powiedziano już wszystko i wiele razy, ale powtarzać wciąż trzeba. Celem akcji było kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych i promowanie mody na niepalenie.

W ramach akcji pedagog szkolny pani Iwona Bator zorganizowała spotkanie dla uczniów klas 7a, 7b i 3 b. Pani Agnieszka Wryk uświadamiała jak  szkodliwe jest palenie papierosów oraz jakie są skutki tego nałogu. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz filmiki edukacyjne poświecone temu problemowi. Każdy miał okazję wpisać się do Klubu Osób Niepalących, deklarując swoim podpisem życie bez tytoniu. Na koniec uczniowie otrzymali naklejki –zielone płucka NIE PALĘ.

palenie

Test ekologa

W czwartek  9 listopada na sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury odbył się Test Młodego Ekologa w niesamowitej, multimedialnej scenerii. Można go porównać do popularnego teleturnieju „Milionerzy”. Zawodnicy  opowiadali na pytania za pomocą tabletów, wyniki widoczne były na żywo na dużym ekranie, wszystko w technologii Qiuzspotter. Naszą szkołę reprezentowała drużyna oddziału gimnazjalnego w składzie: Jakub Grabowski, Jakub Sznajder, Jakub Wryk i Mikołaj Garboś. Drużynowo zdobyliśmy IV miejsce zaś indywidualnie Jakub Wryk zajął III miejsce.

ekolog

XV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu

W dniu 13 listopada 2017 roku w naszej szkole został rozegrany XV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu. Zawody były kontynuacją turnieju organizowanego dotychczas przez Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu, dlatego rywalizacja odbyła się w sali gimnastycznej byłej „Dwójki” przy ulicy Kopernika.

IMG_1921_1024

Więcej…

Zbiórka żywności ,,Podziel się Dobrym Posiłkiem”

W dniach 29-30.09.2017 r. nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadzili zbiórkę produktów żywnościowych w sklepie Biedronka.  Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Tarnobrzeskim Bankiem Żywności i aktywnie włącza się w akcje na rzecz potrzebujących. W piątek 29 września wolontariusze zachęcali do kupowania i ofiarowania produktów o przedłużonym terminie przydatności do spożycia. Dzięki ofiarności darczyńców zebrano 93 kg żywności, głównie makaron, mąka, cukier, płatki śniadaniowe, ryż, kasza. Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki dla uczniów z rodzin znajdujących się
w trudnej sytuacji materialnej.

zbiorka_zywnosci

Dziękujemy uczennicom klasy IIIA: Wiktorii Białek, Karolinie Janowskiej, Julii Jaśkiewicz, Zuzi Król, Julii Krzemińskiej i Kasi Stawarz za pomoc i udział w zbiórce.

Więcej artykułów…

Strona 1 z 120

pierwsza
poprzednia
1

Wykaz podręczników

na rok szkolny 2016/2017

Biuletyn Gimnazjum nr 2

Strona GOSSM

osirodek_ksztalcenia_sportowego

Losowe zdjęcie