Stop dopalaczom!

Masz problem? Daj sobie pomóc. Skorzystaj z bezpłatnej pomocy telefonicznej i online dla uczniów, rodziców i nauczycieli!

KOMUNIKAT!

W związku ze  zmianą Rozporządzenia MEN w sprawie  świadectw i druków szkolnych na legitymacjach szkolnych  m u s i   znajdować się numer PESEL jej   właściciela potwierdzony  pieczątką szkoły.

Wszystkich uczniów, którzy jeszcze nie mają uzupełnionych legitymacji zapraszamy do sekretariatu szkoły celem dopisania numeru PESEL i    ostemplowania legitymacji.

POŻEGNANIE SZKOŁY

W przeddzień zakończenia roku szkolnego trzecioklasiści wraz z rodzicami przybyli na ostatnie spotkanie z nauczycielami i kolegami w Gimnazjum nr 2. Nastrój tworzył już odświętny ubiór młodzieży i świadomość, że właśnie kończy się kolejny etap kształcenia. Uroczystość pożegnania absolwentów rozpoczęła się jak zwykle o godzinie 17.00,  w czwartek, 25 czerwca 2015 roku. W przemówieniu pan dyrektor Grzegorz Kokoszka podsumował trzy lata pracy i przedstawił osiągnięcia szkoły.

DSCN9778_800

Więcej…

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015 dla klas I i II.

Tak jak uczniowie w całym kraju gimnazjaliści „Dwójki” spotkali się w odświętnie udekorowanej na tę okazję sali gimnastycznej, aby odebrać z rąk Pana Dyrektora, nauczycieli i wychowawców zdobyte w tym roku szkolnym nagrody i dyplomy uzyskane za wyniki w nauce. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy próbowali swych sił w konkursach matematycznych: Kangur, Albus, Panda, Dyktando matematyczne, Rusz głową człowieku; konkursie na prezentację multimedialną, konkursie ortograficznym, konkursach językowych: z języka angielskiego i niemieckiego; konkursach chemicznych: Bilansowanie równań chemicznych, Szczypta soli, Portret Marii Curie-Skłodowskiej; biologicznych Znam swoje ciało oraz w zbiórce elektrośmieci, zbiórce nakrętek oraz w konkursie o patronie szkoły. Wyróżniono również najlepszych czytelników.

IMG_1986_800

Więcej…

Finał konkursu na przemówienie

" Jan Słomka-patron naszej szkoły. W czym współczesna młodzież może Go naśladować?"

W dniu 19 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze przemówienie o postawie i wartościach ważnych w życiu naszego Patrona, ale też aktualnych dla współczesnych nastolatków.
Na konkurs wpłynęło 16 prac. Oceniano zalety merytoryczne przemówienia: ujęcie tematu, treść, formę językową, jego kompozycję a także umiejętność stosowania figur retorycznych.
I miejsce zdobyła Weronika Korczak ( klasa III a), II miejsce zajął Kamil Hamryszczak (klasa III c),III zaś Marek Chojnacki (klasa III b).
Weronika zaprezentuje swoją nagrodzoną pracę 25 czerwca podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a laureatom gratulujemy!

Więcej artykułów…

Strona 1 z 95

pierwsza
poprzednia
1

Wykaz podręczników

na rok szkolny 2015/2016

Biuletyn Gimnazjum nr 2

Strona GOSSM

osirodek_ksztalcenia_sportowego

Losowe zdjęcie