Zbiórka żywności ,,Podziel się Dobrym Posiłkiem”

W dniach 29-30.09.2017 r. nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadzili zbiórkę produktów żywnościowych w sklepie Biedronka.  Nasza szkoła od kilku lat współpracuje z Tarnobrzeskim Bankiem Żywności i aktywnie włącza się w akcje na rzecz potrzebujących. W piątek 29 września wolontariusze zachęcali do kupowania i ofiarowania produktów o przedłużonym terminie przydatności do spożycia. Dzięki ofiarności darczyńców zebrano 93 kg żywności, głównie makaron, mąka, cukier, płatki śniadaniowe, ryż, kasza. Z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki dla uczniów z rodzin znajdujących się
w trudnej sytuacji materialnej.

zbiorka_zywnosci

Dziękujemy uczennicom klasy IIIA: Wiktorii Białek, Karolinie Janowskiej, Julii Jaśkiewicz, Zuzi Król, Julii Krzemińskiej i Kasi Stawarz za pomoc i udział w zbiórce.

Dzień Języka Niemieckiego

27 września odbył się w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego, który został zorganizowany w ramach przypadającego na 26 września Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum mieli okazję poznać bliżej kulturę naszego zachodniego sąsiada, dowiedzieć się z czego słyną Niemcy, jak wygląda ich podział administracyjny oraz wielu innych ciekawych informacji. Na ten dzień pracownie naszej szkoły otrzymały również niemieckie nazwy.

19_1024

 

Więcej…

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września uczniowie klasy 3a wzięli udział w międzynarodowej akcji "Dzień Kropki". Na zajęciach przeprowadzonych przez nauczyciela mataematyki Katarzynę Małecką oraz nauczyciela wspomagającego Katarzynę Paluch młodzież mogła wejść w rolę osób słabo widzących i niewidomych. Ucziowie poznali "Sześciopunkt Brailla", który składa się z kropek oraz rozwiązywali proste zadania matematyczne w tym języku. Trzecioklasiści obejrzeli również film ukazujący sens "Dnia Kropki"

photo0

 

 

Więcej…

Wywiadówka

P R Z Y D Z I A Ł   S A L

NA SPOTKANIE  Z RODZICAMI

19 września 2017 roku

(wtorek)

Godzina  17 00

Więcej…

Zakończenie roku

I WAKCJE :)

IMG_0426_1024

Więcej…

Więcej artykułów…

Strona 1 z 119

pierwsza
poprzednia
1

Wykaz podręczników

na rok szkolny 2016/2017

Biuletyn Gimnazjum nr 2

Strona GOSSM

osirodek_ksztalcenia_sportowego

Losowe zdjęcie