Sukces uczniów naszej szkoły w grze miejskiej

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w dniu 11 listopada odbyła się gra miejska w której wzięło udział 9 zespołów po 3 osoby. Każdy Patrol-bo tak były nazywane zespoły, miał wykonać 9 zadań w dowolnej kolejności jak i 5 zadań pobocznych, różnych dla każdej ekipy. Zadania były związane z historią Tarnobrzega. Łącznie było 8 zadań rozmieszczonych po całym mieście, wśród nich znajdowały się takie jak: pytania o Józefie Sarnie, składanie dużego samolotu, gra w karty, dopasowywanie starych zdjęć do nowych. Gra rozpoczęła się o 14:05 a zakończyła przed rozpoczęciem historycznej inscenizacji o niepodległościowych zrywach Polaków. Po 30 minutach oczekiwania i nerwów wreszcie podano wyniki. Młodzież reprezentująca  Gimnazjum nr 2 zajęła bardzo wysokie drugie miejsce, ustępując tylko uczniom szkół ponadgimnazjalnych. W naszym patrolu wystąpiły Klaudia Kielek, Julia Golonka i Karolina Król, wszystkie z klasy IIIA – integracyjnej. Gratulujemy.

Erasmus+

Zajęcia terenowe w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Tarnobrzegu.

DSC02182_800

W piątek 30 października 11-osobowa grupa uczniów naszego Gimnazjum, pod opieką pani Beaty Grabowskiej wybrała się na zajęcia terenowe do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Zajęcia były jednym z zadań, w których mieli uczestniczyć gimnazjaliści w ramach projektu Erasmus+ .
Podczas "żywej lekcji" młodzież zapoznała się z metodami oczyszczania wód oraz z wszystkimi etapami procesu technologicznego oczyszczania ścieków.

Więcej…

Inforamcja dla rodziców

INFORMACJA

DLA RODZICÓW, KTÓRYCH  DZIECI   KORZYSTAJĄ Z OBIADÓW

Więcej…

Pasowanie 2015/2016

IMG_3804_800

Jak co roku w naszym gimnazjum  uczniowie klas pierwszych  zostali przyjęci do grona gimnazjalistów w czasie uroczystości „Pasowania”. Zwyczajem lat minionych impreza została przygotowana przez uczniów klasy, która dwa lata temu, podczas tejże uroczystości, zajęła pierwsze miejsce. W tym roku „ Pasowanie ”odbyło się 29 października i przebiegało w charakterze indiańskim. Pan dyrektor Grzegorz Kokoszka dokonał pasowania 59 uczniów klas pierwszych. Indiańskie nazwy klas/szczepów zobowiązywały do  wykonania szeregu zadań. Były próby  zwinności, równowagi i celności, tropienia, skalpowania i warkoczy zaplatania. Wszyscy  zaliczyli je celująco. O ostatecznym wyniku zadecydowały przygotowane okrzyki wojenne oraz portrety klasowych wodzów, czyli wychowawców. Impreza  zintegrowała społeczność szkolną oraz promowała zdrową rywalizację. Zakończyła się szkolną dyskoteką zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski. Zwyciężyli wszyscy, jednak to klasa IB, która zdobyła największą liczbę punktów, poprowadzi za dwa lata pasowanie młodszych kolegów.

Gratulujemy
uczniowie klasy IIIB wraz z wychowawcą

Więcej…

Światowy Dzień Walki z Głodem w Gimnazjum nr 2

Pomoc najuboższych stała się się już w naszym gimnazjum nieodzownym elementem życia Szkoły. Co roku organizowane są najróżniejsze akcje charytatywne, które mają na celu pomoc osobom  najbardziej potrzebującym. Jedną z takich akcji jest Światowy Dzień Walki z Głodem organizowany przez Szkolne Koło PCK. Jak co roku  nasi uczniowie, wsparci pomocą rodziców, przygotowali słodkie wypieki, które następnie były sprzedawane na terenie Gimnazjum. Dochód z akcji został przekazany do zarządu PCK w Tarnobrzegu a następnie do najbiedniejszych rodzin z naszego miasta.

walkazglodem_800

Więcej artykułów…

Strona 1 z 98

pierwsza
poprzednia
1

Wykaz podręczników

na rok szkolny 2015/2016

Biuletyn Gimnazjum nr 2

Strona GOSSM

osirodek_ksztalcenia_sportowego

Losowe zdjęcie