ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

W dniu 9 kwietnia 2018 r.  w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, w tym roku pod hasłem ,,Zdrowie dla wszystkich”. Z tej okazji gościliśmy Panią Małgorzatę Stefańską i Pana Dariusza Tacika przedstawicieli Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu. Uczniowie klas IIIA, IIIC i IIB podczas spotkania z gośćmi obejrzeli prezentację na temat ,,Pięć kroków do bezpiecznej żywności”, poznali zasady przechowywania żywności i przygotowywania posiłków zgodnie z zaleceniami WHO. Tego dnia odwiedziły naszą szkołę również harcerki  Julia i Agnieszka, z Hufca Tarnobrzeg 6 TDH Knieja im. Szarych Szeregów, dzięki którym mogliśmy nauczyć się postępowania z poszkodowanym nieprzytomnym z funkcjami życiowymi i bez. Każdy uczeń miał okazję wykonać masaż serca na przygotowanych  fantomach.

20180409_090551

Więcej…

Jakub Miękina finalistą konkursu Web Master Podkarpacki 2018

21 marca 2018 r. w Dniu Nowych Technologii w Edukacji w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie odbył się finał III edycji konkursu “web.Master Podkarpacki”. Nasz uczeń Jakub Miękina z kl. IIA znalazł się w finałowej 15 najlepszych gimnazjalistów spośród ponad 300 uczestników konkursu. Gratulujemy Kubie wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności z dziedziny informatyki.

20180321_123949

Więcej…

„Świąteczny konkurs z języka niemieckiego”

Dnia 19 grudnia 2017 odbył się w naszej szkole konkurs piosenki i wiersza niemieckojęzycznego.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 7b, 7c, IIa i IIIa oddziału gimnazjalnego. Uczniowie zaprezentowali wcześniejprzygotowane przez siebie kolędy i wiesze świąteczne w języku niemieckim. Przed konkursowymi wystąpieniamiprzybliżyliśmy uczniom bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje naszych zachodnich sąsiadów. W programie konkursu było min. Wspólne kolędowanie. Zaśpiewaliśmyznana we wszystkich językach językachJingle bells”, jak i również zagraliśmy interaktywny quiz „kahoot”. Specjalnym gościem była laureatka poprzedniej edycji konkursu- Paulina Niedziałek, która zaprezentowała znany utwór: „Leise rieseltder Schnee”. Występy uczestników oceniało jury w składzie: Pan dyrektor Grzegorz Kokoszka, Agnieszka Głaz-nauczyciel wspomagający i nauczycielki języka niemieckiego-Ewelina Łuczakowska i Monika Dziadura.

0F22305D-E817-4AB4-97A7-34C5C1CAC6FF

 

Więcej…

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Dnia 16 listopada, w ramach profilaktyki antynikotynowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu uczestniczyli w akcji zorganizowanej w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. O szkodliwości palenia powiedziano już wszystko i wiele razy, ale powtarzać wciąż trzeba. Celem akcji było kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych i promowanie mody na niepalenie.

W ramach akcji pedagog szkolny pani Iwona Bator zorganizowała spotkanie dla uczniów klas 7a, 7b i 3 b. Pani Agnieszka Wryk uświadamiała jak  szkodliwe jest palenie papierosów oraz jakie są skutki tego nałogu. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz filmiki edukacyjne poświecone temu problemowi. Każdy miał okazję wpisać się do Klubu Osób Niepalących, deklarując swoim podpisem życie bez tytoniu. Na koniec uczniowie otrzymali naklejki –zielone płucka NIE PALĘ.

palenie

Test ekologa

W czwartek  9 listopada na sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury odbył się Test Młodego Ekologa w niesamowitej, multimedialnej scenerii. Można go porównać do popularnego teleturnieju „Milionerzy”. Zawodnicy  opowiadali na pytania za pomocą tabletów, wyniki widoczne były na żywo na dużym ekranie, wszystko w technologii Qiuzspotter. Naszą szkołę reprezentowała drużyna oddziału gimnazjalnego w składzie: Jakub Grabowski, Jakub Sznajder, Jakub Wryk i Mikołaj Garboś. Drużynowo zdobyliśmy IV miejsce zaś indywidualnie Jakub Wryk zajął III miejsce.

ekolog

Więcej artykułów…

Strona 1 z 120

pierwsza
poprzednia
1

Wykaz podręczników

na rok szkolny 2016/2017

Biuletyn Gimnazjum nr 2

Strona GOSSM

osirodek_ksztalcenia_sportowego

Losowe zdjęcie